26 stycznia 2017

Augustów – warunki przyrodnicze

Augustów jest całkiem sporym miastem znajdującym się na Podlasiu. Mimo że niektóre osoby, które poszukują ciekawych miejsc na wakacje, coraz częściej stronią od miast, to jednak właśnie tutaj warto rezerwować noclegi.

Jeśli już decydujemy się na wypoczynek w tym miejscu, to koniecznie powinniśmy zajrzeć do Puszczy Augustowskiej. Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości, że jest to jeden z najciekawszych kompleksów leśnych znajdujących się na terenie Polski. Tym bardziej, że rozciąga się ona również poza granice naszego kraju aż na Litwę oraz Białoruś. Znajduje się tu wiele gatunków fauny, które wchodzą w zakres Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt.

Nie brakuje tu również możliwości do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że Augustów znajduje się w pobliżu jezior, na których nie ma najmniejszego problemu z uprawianiem różnych sportów wodnych. Jedną z takich atrakcji są oczywiście narty wodne na szlaku prowadzącym przez aż 760 metrów długości. Trzeba wykazać się odpowiednimi siłami fizycznymi, żeby rzeczywiście móc się na nich utrzymać.

Wielką atrakcją, chociaż nie do końca przyrodniczą, ale zmodyfikowaną przez człowieka jest Kanał Augustowski. Dzięki niemu można zwiedzić stateczkiem okolice z nieco innej perspektywy. Jest to kanał słynący również z tego, że właśnie nim poruszał się sam papież Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek do Polski. W tym czasie przepłynął także po kilku tutejszych jeziorach. Na tutejszym jeziorze odbywa się również konkurs pływania na "byle czym".

Augustów jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Szeroki wachlarz miejsc noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania. Augustów zaprasza i oferuje liczne hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Rezerwacji miejsc noclegowych można dokonać przez internet. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać hasło: "noclegi Augustów", a otrzymamy wiele ofert miejsc do spania. Każdy turysta z pewnością znajdzie tu odpowiednie dla siebie noclegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>