21 maja 2016

Co trzeba zobaczyć w Mrągowie?

Chcąc mieć bardzo dużo atrakcji do dyspozycji w jednym miejscu i możliwość skorzystania z wypoczynku zarówno, aktywnego jak i biernego warto wybrać do Mrągowa. To miasto na Mazurach i Warmii oferuje swoim gościom naprawdę wiele możliwości.
Spośród możliwości wypoczynku aktywnego w Mrągowie warto wymienić:
– liczne szlaki piesze,
– szlaki rowerowe,
– szlaki kajakowe,
– Bike Park znajdujący się w Porębach,
– tor motocrossowy,
– ofertę lotów balonem,
– wynajem quadów oraz szlaki jazdy quadem,
– tor kartingowy,
– paintball,
– zimową porą – stok narciarski.
Jak widać w Mrągowie aktywni mają, co robić przez cały rok. Dodatkowo baza noclegowa (noclegi, kwatery, wyżywienie i wypożyczalnie w Mrągowie pod linkiem) informuje o tych punktach noclegowych w mieście, które udostępniają sprzęt sportowy swoim gościom. Znaleźć tam można zarówno niezbędny sprzęt, jak i wskazówki, gdzie korzystanie z niego przyniesie najwięcej frajdy. Jednocześnie obsługa wypożyczalni służy pomocą w instruktażu dotyczącego różnych dziedzin sportu, kiedy chce się skorzystać z czegoś pierwszy raz.
Dla tych mniej aktywnych gości w Mrągowie warto polecić:
– Fermę Jeleniowatych,
– Muzeum Ernsta Wiecherta,
– Muzeum Mrągowskie,
– Muzeum Sprzętu Wojskowego,
– Mazurski Park Krajobrazowy.
Tak naprawdę o Mrągowie i atrakcjach tych okolic można by napisać książkę. Najlepiej jednak pojechać tam osobiście na kilka dni i chociaż kawałek tego pięknego miejsca poznać. Zatrzymać się wśród unikalnej mazurskiej przyrody, skorzystać z aktywności na świeżym powietrzu czy skorzystać z możliwości poznania tamtejszej historii i kultury. Wielu przyjeżdżających tu turystów powraca do Mrągowa.

2 thoughts on “Co trzeba zobaczyć w Mrągowie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>