20 kwietnia 2016

Jarosławiec poza sezonem

Jarosławiec to nadmorska wieś położona 18 km na wschód od Darłowa i 25 km na zachód od Ustki. W pobliżu znajduje się jezioro Kopań oraz Wicko. Jarosławiec może pochwalić się, jako jedna z nielicznych nadmorskich miejscowości, urokliwym, klifowym wybrzeżem oraz piękną plażą. Znajdują się tu liczne domy wczasowe, apartamenty, pokoje gościnne, można też znaleźć tu pole namiotowe. W Jarosławcu baza noclegowa to szeroka oferta miejsc. Jeszcze kilka lat temu, większość obiektów była czynna tylko w sezonie letnim, to teraz, wraz z coraz większym zainteresowaniem pobytami nad morzem w pozostałą część roku, są to obiekty całoroczne.

Zapewne wszystkich, którzy choć przez chwilę rozważali przyjazd do Jarosławca poza sezonem, nurtuje pytanie, co można tu robić w chłodniejsze miesiące. Odpowiedz jest prosta: mnóstwo interesujących rzeczy.

Po pierwsze, można do woli spacerować wzdłuż morskiego brzegu, pamiętając przy tym, że to w okresie sztormowym (czyli w jesieni) powietrze morskie jest najbardziej nasycone jodem oraz, że wtedy też najłatwiej znaleźć bałtyckie złoto, czyli bursztyn. Taka własnoręcznie „zdobyta” pamiątka znad morza, cieszy z pewnością bardziej niż najpiękniejszy okaz kupiony na straganie. Gdy jednak spacerowanie nas już znudzi koniecznie trzeba wybrać się na zwiedzanie latarni morskiej. Niestety czynna jest ona tylko od maja do września, w pozostałe miesiące można telefonicznie kontaktować się z latarnikiem, by udostępnił obiekt do zwiedzania. Warto jednak się tym zainteresować, gdyż widok z tarasu na szczycie latarni jest niezapomniany. Sama latarnia ma wysokość 33,3 metra i pochodzi z 1829 roku.

Dla tych, którzy chcą popływać, w Jarosławcu czeka piękny aquapark z krytymi basenami z podgrzewaną wodą. Aquapark mieści się przy ulicy Uzdrowiskowej 15, na terenie obiektu Panorama Morska.

Ale największą zaletą pobytu w Jarosławcu poza sezonem letnim jest spokój – niemal puste plaże, możliwość wyciszenia się i rozkoszowania się przepiękną przyrodą.

One thought on “Jarosławiec poza sezonem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>