9 listopada 2016

Morze, plaża i atrakcje czyli Dębki

Jeżeli wczasy nad morzem, na pewno warto zdecydować się na urlop w takim miejscu jak Dębki. To miejscowość wprost idealna na rodzinne wczasy, każdy znajdzie tutaj bowiem ciekawe atrakcje dla siebie. Bez trudu także na pewno uda się zarezerwować jak odpowiednie noclegi. Dębki bowiem od lat przyciągają rosnącą liczbę turystów, dlatego też nie ma się co dziwić temu, że baza noclegowa z każdym rokiem bardzo prężnie się rozwija. Nie można także narzekać na pozostałą infrastrukturę turystyczną – z roku na rok powstaje coraz więcej punktów, z których chętnie korzystają turyści, a więc ośrodki gastronomiczne, sklepiki i wiele podobnych.

Z pewnością atrakcją, która w Dębkach jest najważniejsza dla wszystkich odwiedzających, jest morze. Przepiękna plaża kusi swoimi urokami, można tutaj znaleźć idealne miejsce zarówno do kąpieli w morzu, jak też do opalania. Ale także ci, którzy nie lubią tylko i wyłącznie leżeć, kąpać się w morzu znajdą tutaj coś idealnego dla siebie. Można tutaj bowiem bez problemu oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych, a na miejscu znaleźć nie tylko wypożyczalnię sprzętu, ale także miejsca, w których osoby początkujące mogą bez problemu zasięgnąć kilku lekcji. Dębki to także miejsce idealne do spacerów. Kusi piękno okolicznej przyrody, która tutaj na pewno jest znacznie odmienna niż w innych częściach kraju, ponadto miejscami można natknąć się na bardzo unikalną roślinność, występującą nawet nad morzem dość rzadko.

Warto wspomnieć iż znajduje się tutaj rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki. Dla zainteresowanych dalszymi i bliższymi wyprawami polecane jest korzystanie z odpowiednio oznaczonych szlaków, których w okolicy jest bardzo wiele. Miłośnicy jazdy rowerami również mogą znaleźć tutaj dla siebie odpowiednio oznaczone do poruszania się na tych pojazdach trasy. Cała miejscowość usytuowana jest w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dębki to także możliwość przyjrzenia się bardzo wielu zabytkowym budynkom. Wieś była kiedyś osadą rybacką, stąd można tutaj odnaleźć kilka dość dobrze zachowanych chałup rybackich pochodzących z XIX wieku. Na uwagę podczas spacerów po Dębkach zasługuje także drewniany kościół, jak również znajdujący się blisko niego dworek. Dawniej należał on do profesora Wrzoska, obecnie stanowi siedzibę Caritas. Ciekawą atrakcją, którą ogląda bardzo wiele osób jest także zrekonstruowany słupek graniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>