23 czerwca 2016

Malownicze wakacje w Sarbinowie

Wiele osób co roku nie wie dokąd wybrać się na wakacje. To dziwne, bowiem Polska jest krajem, w którym nie brakuje pięknych miejscowości wypoczynkowych, nastawionych na przyjmowanie turystów, którzy dzięki mnóstwu atrakcji nie mogą się nudzić.

Przykładem miejscowości, którą warto odwiedzić zarówno ze względu na atrakcje oraz dostęp do piaszczystej plaży jest nieduże Sarbinowo.

Chcąc wypocząć w Sarbinowie konieczne jest zarezerwowanie pokoju w jednym z tamtejszych obiektów. Większość osób z pewnością ucieszy fakt, że na w Sarbinowie noclegi można zarezerwować zarówno przytulnych prywatnych kwaterach, jak również w wygodnych pensjonatach (wejdź w szczegóły tu). Oczywiście trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej, by mieć możliwość wyboru obiektu spełniającego oczekiwania turystów pod każdym względem.

Osoby przyjeżdżające na urlop nad morze chcą spędzić czas przede wszystkim na morskich kąpielach. W Sarbinowie działa strzeżone kąpielisko, z którego chętnie korzystają wczasowicze, ale także mieszkańcy tej malowniczej miejscowości. Podczas pobytu na plaży warto skusić się na świeżą rybę z którejś z pobliskich smażalni ryb, fani napojów chłodzących mogą wybrać się na kawę mrożoną do kawiarni.

Po czasie spędzonym na plażowaniu wiele osób ma ochotę na odrobinę aktywności fizycznej. Będąc w Sarbinowie można przechadzać się ścieżkami turystycznymi, jednakże ciekawym pomysłem może być również wycieczka rowerowa – sprzęt można wypożyczyć w wielu miejscach. Na dwóch kółkach można wybrać się między innymi do oddalonych o zaledwie kilka kilometrów Gąsek.

Poza malowniczą okolicą zobaczyć można także Latarnię Morską, która powstała w 1878 roku. Jest ona jednym z najwyższych obiektów tego typu w Polsce i mierzy ponad 50 m. Latarnię można zwiedzać, co z pewnością ucieszy turystów, którzy chętnie obejrzą roztaczający się z góry widok na morze oraz okolice.

Po powrocie z wycieczki warto udać się na promenadę w Sarbinowie, która powstała ze względu na to, że wody morskie regularnie podmywały brzegi tej niedużej miejscowości. Właśnie dlatego zbudowano mur, który po długim czasie rozbudowano w efekcie czego powstała jedna z najbardziej malowniczych promenad polskiego wybrzeża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>