16 maja 2016

Nadbałtycka plaża w Grzybowie

Grzybowo to niewielka wioska leżąca nad Morzem Bałtyckim, w odległości około 6 km od Kołobrzegu. Taka lokalizacja sprawia, że noclegi tutaj są chętnie wybierane przez turystów, którzy chcą się cieszyć kameralnym wypoczynkiem, na niezbyt tłocznych grzybowskich plażach, a równocześnie chcą być blisko dużego miasta, bogatego w atrakcje, których brakuje na wsi. Ale jest też bardzo duże grono gości, którzy uwielbiają Grzybowo właśnie za spokój, brak wielkomiejskiego gwaru, możliwość wypoczynku na łonie przyrody oraz odpowiednio niższe ceny za wszelkie usługi.

Największym atutem Grzybowa jest oczywiście piękna plaża. Grzybowska plaża charakteryzuje się drobny piaskiem o złotym kolorze oraz znaczną szerokością. Miejscami szerokość plaży osiąga nawet 40 metrów. W miejscowości wyznaczone jest kąpielisko morskie, którego długość to 710 m, 4 jego fragmenty (każdy o długości 100 m) to plaże strzeżone. Sezon kąpielowy trwa tu od 22 czerwca do 9 września. Grzybowo doceniane jest przez turystów także za to, że dzięki nieregularnej linii brzegowej woda tutaj jest cieplejsza nawet o kilka stopni niż na kąpieliskach w Kołobrzegu.

Grzybowska plaża, co warte zaznaczenia leży na obszarze tzw. depresji grzybowskiej, której wysokość bezwzględna wynosi od 0,30-1,00 m n.p.m. Dzięki temu woda przy brzegu jest tu płytka, a to gwarantuje bezpieczny wypoczynek z dziećmi. Wody Morza Bałtyckiego otaczające Grzybowo są nazywane Zatoką Grzybowską, której wymiary to 7 km długości i 800 m głębokości.

Te wszystkie zalety szczególnie doceniają rodzice wybierający się na wypoczynek i nocleg ze swymi pociechami (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,grzybowo,0.html). Wypoczynek w Grzybowie z dziećmi jest bezpieczny, spokojny i w przystępnej cenie.Grzybowo leży na obszarze chronionego krajobrazu i obwiązują tu zasady strefy ochrony uzdrowiskowej co znacznie zwiększa komfort wypoczynku na terenie miejscowości.

One thought on “Nadbałtycka plaża w Grzybowie”

  1. Edyta

    Grzybowska plaża jest faktycznie piękna. Miałam okazję osobiście się o tym przekonać i chyba Grzybowo od tego roku stanie się stałym punktem moich wypraw :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>