10 listopada 2016

Najpiękniejsze zabytki w Bydgoszczy

Czy warto wybrać się do Bydgoszczy? Dlaczego wycieczka w to miejsce na pewno będzie należała do udanych? Jakie zabytki warto zobaczyć będąc w tym mieście? Z roku na rok Bydgoszcz znajduje się na coraz wyższych miejscach w rankingach najchętniej odwiedzanych przez turystów miast. Wpływa na to nie tylko ogrom inwestycji, jakie podjęto w ostatnich latach w tym mieście, ale i komfortowa baza noclegowa (), która sprzyja wycieczkom. Kwatery w Bydgoszczy to świetna opcja zarówno na dłuższy pobyt w tym mieście, jak i na weekendowy wypad.

Nie braknie tutaj charakterystycznych zabytków, na które warto zwrócić uwagę. Na pewno godne polecenia są spichlerze nad rzeką Brdą, które stanowią jeden z głównych symboli miasta. Chociaż nie sprawują już one swojej funkcji, jaką było w dawnych czasach przechowywanie towarów, są doskonałym miejscem muzealnym. Stare spichlerze to bardzo charakterystyczne budynki – ich architektura jest ciekawa. Warto też zauważyć, że wiele innych budowli w tym mieście cechuje się niezwykłą konstrukcją, której podstawą jest czerwona cegła. Przykładem może być tu przepiękny budynek Poczty Głównej, jak i wiele obiektów sakralnych, w tym miejscowa katedra. Jest to prawdziwa gratka dla fascynatów architektury. Jednak w tym mieście nie braknie także innego rodzaju atrakcji.

Właściwie każdy znajdzie w Bydgoszczy coś dla siebie. Mamy tutaj zabytkowy rynek (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wełniany_Rynek), który sprzyja spędzaniu czasu na powietrzu, szczególnie podczas cieplejszych dni. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na kanały i wiodące wzdłuż nich ścieżki. Spacery po Bydgoszczy to zatem olbrzymia przyjemność, także dla zakochanych turystów. Z tego powodu miasto to nazywane jest polską Wenecją. Dla osób lubiących nowoczesną architekturę wbrew pozorom również znajdzie się coś ciekawego – jest to budynek opery : wielki, monumentalny, ale wywołujący wrażenie nawet u najbardziej obojętnych. Wybierając się do Bydgoszczy każdy turysta znajdzie coś dla siebie. To przepiękne, choć trochę niedoceniane przez turystów miasto z pewnością ma szanse w przyszłości stać się prawdziwą perełką na mapie Polski. Na pewno wycieczka w to miejsce to fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>