20 lutego 2016

Rowerem przez Mielno

Szlaki rowerowe nad polskim morzem są wspaniałą atrakcją na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. W Mielnie szlaki rowerowe są otwarte dla każdego turysty, zarówno dla zawodowych rowerzystów jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają zabawę na dwóch kółkach. Jednym z ciekawszych szlaków jest 14 kilometrowy szlak Mielno-Koszalin. Szlak ten zaczyna się w centrum Mielna a kończy na ulicy Morskiej w Koszalinie. W okolicach Mielna można także odnaleźć 12 kilometrowy szlak prowadzący przez Mielno, Koszalin i Mścice. Na trasie rowerowej można zobaczyć powojenne torowiska tramwajowe, promenadę Mielna oraz Koszalińską przyrodę. Gdy wybieracie się do Mielna na urlop, warto wcześniej zadbać o noclegi, dobre oferty pokoi z widokiem na Bałtyk lub te nieopodal szlaków rowerowych znajdziecie tutaj – odwiedź www.

Dla wytrwałych rowerzystów godnymi polecenia są dwie trasy, jedna z nich to trasa czerwona, a druga to Szlak Pałaców. Nadmorski szlak rowerowy oznaczony kolorem czerwonym wiedzie przez Międzynarodowy Szlak Nadmorski. Liczy on 45 kilometrów. Podążając tą trasą zwiedzić można: Latarnię w Gąskach, Sarbinowo, Pleśnę, Osieki i Bielkowo. Szlak prowadzi wokół wybrzeża Morza Bałtyckiego, na trasie znajdują się pomniki przyrody i powojenne zabytki. Jest to idealna trasa dla tych, którzy zajmują się historią ziem nad Bałtykiem. Kolejnym szlakiem jest trasa pałacowa. Jak sama nazwa mówi, na tym szlaku można podziwiać pałace, które znajdują się w całej gminie Mielno. Szlak ten prowadzi przez pięć gmin, jest oznaczony kolorem niebieskim i ma 75 kilometrów. Na trasie zachowane są najciekawsze pałace, są nimi: Pałac Bursztynowy, Biały Pałac w Strzekęcinie oraz zabytkowe elektrownie wodne w Niedalinie i Rosowie. Będąc w Mielnie aktywny wypoczynek na pewno będzie udany, miasto słynie ze szlaków turystycznych, które nie tylko ukazują piękną okolicę gminy, ale także pokazują jak wygląda bogata i kolorowa przyroda nadmorskiej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>