30 grudnia 2016

Tatrzańskie szaleństwo w Bukowinie

Można się zastanawiać nad tym, dlaczego spośród dziesiątek tatrzańskich miejscowości i wsi, to właśnie Bukowina cieszy się w ostatnich latach tak wielkim zainteresowaniem turystów. Od roku 2010 ilość przyjeżdżających tutaj gości stale wzrasta – i to nie o małe liczby, ale o całe tysiące turystów, którzy traktują Bukowinę jako atrakcyjny zamiennik Zakopanego. Obsługa ruchu turystycznego trwa tu więc nieustannie praktycznie przez cały rok. Nawet kiedy zamiera sezon letni i zimowy, miejsca do nocowania ( zobacz: noclegi  Bukowina Tatrzańska) wciąż są wynajmowane ze względu na bliskość term i gorących źródeł funkcjonujących przez cały rok.

Na zimę

W okresie zimowym oczywiście znaczna większość turystów korzysta z możliwości, jaką dają zaśnieżone stoki narciarskie. W Bukowinie działa kilkanaście małych wyciągów oraz kilka większych, a łączna długość tras zjazdowych przekracza kilkanaście kilometrów. Wieś staje się więc zdecydowanie jednym z ważniejszych turystycznych centrów w okolicy, w szczególności zaś dlatego, że dysponuje również fantastycznie rozbudowaną bazą noclegową. Coś dla siebie znajdą więc zarówno ci turyści, którzy przyjechali do Bukowiny głównie dla szaleństw na stokach, a noclegi traktują jako drugorzędny wydatek, jak i ci, którzy bardziej cenią sobie wygodę apartamentów niż inne podhalańskie atrakcje. Oczywiście poza jazdą na nartach czy na snowboardzie, w czasie zimy Bukowina oferuje również możliwość skorzystania ze wspomnianych wcześniej term. To ogromny wodny kompleks, który wyposażony jest w kilka basenów i zjeżdżalni, a co za tym idzie, stanowi świetną atrakcję dla całej rodziny.

I na lato

Bukowińska baza noclegowa działa przez okrągły rok, dlatego z pobliskich term można korzystać przez cały sezon – z tym, że w okresie wiosennym i jesiennym bardzo często można trafić na ciekawe promocje. W pobliżu gorących źródeł znajduje się kilkanaście wielkich willi oraz mieszkań oferujących kwatery prywatne, dlatego żaden turysta nie będzie miał problemów ze znalezieniem pokoju. Jeśli z kolei w czasie lata bardziej kręcą nas piesze wędrówki, warto wynająć apartament po drugiej stronie Bukowiny Tatrzańskiej, w pobliżu drogi wylotowej do Zakopanego. Stamtąd przedostaniemy się między innymi do Kuźnic, gdzie rozpoczyna się kilkanaście górskich szlaków. Z Bukowiny dojedziemy również na Łysą Polanę, skąd z kolei wiedzie szlak na sławne Morskie Oko oraz dalej na Rysy i do innych tatrzańskich szczytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>