3 stycznia 2017

Wypoczynek nad morzem – Mikoszewo

Mikoszewo to jedna z małych, acz przepięknie położonych nad Morzem Bałtyckim niewielkich miejscowości o znaczeniu turystycznym. Niegdyś była to miejscowość rybacka, ale w dzisiejszych czasach mała przystań stanowi raczej ciekawostkę turystyczną. Obecnie największą popularnością w tym miejscu cieszy się działalność turystyczna, a więc zadbanie o to, aby turyści mieli gdzie przenocować i co zjeść. Trzeba przyznać, że baza noclegowa w tym miejscu to propozycja nawet dla gości o najbardziej wymagających gustach (meteor-turystyka.pl/noclegi,mikoszewo,0.html). W ostatnich latach bowiem uległa ona bardzo dużemu rozwojowi i dzisiaj możemy znaleźć tutaj propozycje dla każdego turysty.

Mikoszewo to miejscowość położona przy samym ujściu Wisły. To sprawia, że ta nadmorska miejscowość jest naprawdę wyjątkowa. W tej okolicy został utworzony rezerwat Mewia Łacha, który na pewno stanowi nie tylko obszar chronienia znajdującej się tu przyrody, ale jest także ciekawy dla turystów, zwłaszcza dla tych o zainteresowaniach przyrodniczych. Pomimo, że w związku z wylęgiem ptaków obszar do tego rezerwatu jest ograniczony, to jednak na pewno warto wybrać się tam w miarę możliwości i podziwiać niespotykane gatunki ptaków i roślin. W Mikoszewie znajduje się także ciekawy przekop Wisły, który ma znaczenie nie tylko przyrodnicze, ale także historyczne.

Oczywiście to nie koniec atrakcji. Ciekawostki znajdą w Mikoszewie bowiem nie tylko pasjonaci przyrody. Dla osób zainteresowanych architekturą z pewnością ciekawą propozycję stanowi obejrzenie Domu Podcieniowego, który stanowi miejscowy przykład charakterystycznej dla budowli w tym regionie architektury. Z kolei, jeśli wybieramy się na urlop z dziećmi to warto skorzystać na przykład z możliwości przejazdu kolejką wąskotorową, która na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych członków rodziny. W okolicy kursuje bowiem taka kolejka. Jak widać, Mikoszewo to naprawdę propozycja na spędzenie wakacji dla każdego turysty. Ilość atrakcji, jakie możemy zobaczyć w tym miejscu jest naprawdę spora. Jeśli wybieramy się do Mikoszewa w sezonie turystycznym dodatkowo możemy także uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych i imprezach, co na pewno stanowi ciekawą propozycję na spędzanie wolnego czasu. Zatem na pewno Mikoszewo to miejscowość godna polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>